Bosna Hersek Üniversitesi Türkçe Destekli Eğitim

Bosna Hersek Üniversitesi Türkçe Destekli Eğitim

Bosna Hersek Üniversitesi Türkçe Destekli eğitim üzerinden de öğrencilerini karşılamaktadır. Ülkemizden öğrencilerin özellikle bu dile yer verilmesinden dolayı okulları tercih ettiği bilinmektedir. Lisans ya da lisans tamamlama programları için pek çok bölümün desteklendiği biliniyor. Bu bölümler üzerinden eğitimlerin Türk doçentler ve profesörler üzerinden verildiği bilinmektedir. Bosna Hersek üniversiteleri YÖK tarafından eğitim onayı da almaktadır. Aynı şekilde alacağınız diplomalar da denlik onaylarında geçmektedir. Yayınlanan kılavuz üzerinden de Bosna Hersek okullarının onay aldığı ifade ediliyor. Hem Türkçe destekli eğitimler hem de YÖK onaylı diplomalar adına başvurunuzu kayıtlardan bitmeden yapmalısınız. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hemen hemen yılın her ayı kayıt adına bildirimler yapmakta ve başvuruları kabul etmektedir.

Başvurular için yapmanız gerekenler de son derece basittir. Belirlenen evrakların istenildiği gibi ibraz edilmesine dikkat etmelisiniz. Bu konuda da danışmanlık hizmetleri sizlere öncülük edecektir. Yapmanız gerekenlerin ayrıntılı olarak ifade edilmesi sağlanıyor. Bosna Hersek Üniversitesi Türkçe destekli eğitim programları belirli okullar ve bölümler adına sunulmaktadır. Bunlar arasında Uluslararası Travnik Üniversitesi’nin de olduğunu göreceksiniz. Eğitim standarları yüksek olan bu okul üzerinden %100 Türkçe hizmet alabilirsiniz. İnşaat ya da Elektrik mühendislikleri için öğrencilerin en doğru eğitimi almaları sağlanmaktadır. Bu üniversite ile bölümleri için başvurular Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı üzerinden ele alınmaktadır. Belgeler dışında ücret bilgileri de sunuluyor.

Bosna Hersek Üniversitesi Harç Bedelleri

Bosna Hersek üniversitelerinin yıllık ücretlerinin de son derece uygun olduğu biliniyor. Ülkemiz harç bedelleri ile vakıf üniversitelerine bakacak olursak kat kat daha ekonomik olduğunu da anlayacaksınız. Bu durum da okulların tercih edilmesini sağlamaktadır. Ön şartların olmaması ve %100 Türkçe destekli eğitim dilinin olması da diğer olumlu tarafları olmaktadır. Tüm bu özellikle Türk öğrencilere cazip geliyor. Bu nedenden dolayı kayıt işlemlerinin duyurulardan heme sonra ele alınması söz konusudur. Kontejyanlar adına sorun yaşamamak için kayıt tarihlerine dikkat etmelisiniz. Sonrasında da istenilen belge ve ödemelere yer vermelisiniz. Bosna Hersek Üniversitesi Türkçe destekli eğitim sistemi ve üst düzey standartları için kayıt olarak lisans diplomanızı alabilirsiniz.

Bosna Eğitim Haritası