Bosna Hersek Üniversitesi Nasıl?

Yatay Geçiş

Yatay Geçiş, Eurostar Yurtışı Eğitim Merzeli İşbirliği İle Bosna Hersek’te Üniversite Eğitimi

Bosnahersek üniversitelerine yatay geçiş yapmak isteyenlerin doğru tercihi olan Eurostar, tüm Bosnahersek üniversitelerine transfer işlemlerinde “tek yetkili” yurtdışı eğitim merkezidir. Türkiyedeki üniversitelere geçiş yapan Bosnalıların ve Bosnahersek üniversitelerine yatay geçiş yapan Türklerin sayısındaki artışta en büyük etkenlerden biri, kuşkusuz YÖK tarafından üniversite eğitiminin denk kabul edilmesidir.

Eurostar aracılığı sayesinde dünya genelinde tanınan Bosnahersek üniversitelerine transfer olarak; farklı bir kültürde yaşayarak vizyonunuzu geliştirme, Avrupa standartlarında eğitim alma, iş hayatı için gereken beceriyi kazanma, öğrenim gördüğünüz konuda pratik kazanma fırsatı ve bilimsel araştırmaya dayalı öğretim yapılmasını destekleyen bir üniversite mezunu olma fırsatlarını yakalayabilirsiniz. Yatay Geçiş;

Türkiyedeki üniversitelere dikey geçiş ile öğrencisi olunan Bosna Hersek üniversiteleri, kariyer başarınızı etkileyecek bir yükseköğretim almanızı sağlayacaktır. Eurostar, Bosnahersek üniversitelerine geçiş yapma fırsatı sunarak; lisans, doktora, formasyon eğitimi, yüksek lisans ve diploma programlarına dahil olmanızı sağlamaktadır. Diğer yurtdışı üniversitelerine geçiş yapılmasıyla Bosnahersek üniversitelerine geçiş arasındaki ekonomik fark değerlendirildiğinde, eğitim kalitesinin ücretle belirlenemeyeceği de anlaşılmış olur.

Kardeş ülke Bosnahersek üniversitelerine yatay geçiş fırsatı sağlayan Eurostar, hayatınızın geri kalan bölümünü doğrudan etkileyecek bir eğitim almanıza yardımcı olmaktadır. Türkiyedeki üniversitelere dikey geçiş imkanı sağlayan Bosna Hersek üniversitelerinden mezun olarak ABD ve AB üyesi ülkelerde tanınan bir diploma sahibi olabilir, bu ülkelerin devlet dairelerinde dahi çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Eurostar aracılığı ile sizlere sunulan üniversitelerin tamamı Bologna Anlaşması kriterlerine uygun eğitim yaptığı gibi, aynı zamanda Uluslararası Üniversiteler Birliği de üyesidir. Bu da sizlere sunduğumuz fırsatları değerlendirerek yapacağınız yurtdışından yatay geçiş ile sahip olacağınız diplomanın, “tüm dünyada” geçerli olacağı anlamına gelmektedir.

GEÇİŞLER

1 yıllık eğitimini tamamlayan tüm Bosna Hersek üniversiteleri öğrencileri Türkiyedeki üniversitelere yatay geçiş yapabildiği gibi, aynı şartlardaki Türk öğrenciler de Bosnahersek üniversitelerine geçiş yapabilmektedir.

Yurtdışı üniversitelerine geçiş yapmak isteyenlere büyük bir fırsat sunan Eurostar, YÖK denkliğine sahip olan Bosna Hersek üniversiteleri ile yaptığı anlaşmaları kullanarak kontenjanlara sizin de dahil edilmenizi sağlıyor. Türkiye’nin her yerinden yurtdışına dikey geçiş ve yatay geçiş başvuruları alan Eurostar, uzman danışmanlarıyla değerlendirmenizi yaptıktan sonra yurtdışı üniversitelerine geçiş için durumunuzun belirlenmesinin hemen ardından başvuru işlemlerinizi başlatır.

İngiltere, Rusya, Belarus, Moldovya, Romanya, Bulgaristan, Ukrayna, Makedonya, Kazakistan, Mısır, Azerbaycan, Litvanya, Gürcistan üniversiteleriyle anlaşmalı olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Bosnahersek üniversitelerine yatay geçiş veya yurtdışından dikey geçiş fırsatlarını da sizlere sunmaktadır. Hayatınızın geri kalan bölümünü şekillendiren Avrupa standartlarındaki yükseköğretiminiz için daha fazla beklemeyin ve en kısa zamanda Eurostar ile iletişime geçin.

Bosna Eğitim Haritası