Bosna Eğitim Danışmanlığı Mersin

Bosna Eğitim Danışmanlığı Mersin

Bosna Eğitim Danışmanlığı Mersin, Aileniz ile birlikte Avrupa Üniversiteleri arasında yer alan en kaliteli üniversite ve bölüm tercihlerinde bulunmak ...

Bosna Eğitim Danışmanlığı Mersin

Bosna Eğitim Danışmanlığı Mersin, Bosna Eğitim Danışmanlığı Mersin, Aileniz ile birlikte Avrupa Üniversiteleri arasında yer alan en kaliteli üniversite ve bölüm tercihlerinde bulunmak için iyi bir rehberlik hizmeti almanız gerektiğini mi düşünüyorsunuz?

O halde bir an önce uzun yıllık birikimi ve tecrübesi ile tanınan Eurostar eğitim danışma biriminden yararlanmak için danışma birimimize başvuruda bulunabilirsiniz. Bosna Hersek Üniversiteleri arasında yer alan üniversiteler arasından seçiminizi gerçekleştirmek için Bosna Hersek eğitim danışmanlığı Mersin büromuzda bulunan elemanlarımıza danışmaya ne dersiniz? İşlemlerinizi beklediğiniz en güvenilir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız Bosna Hersek eğitim danışmanlığı sizler için kaçırılmayacak bir fırsat teşkil edecektir. Mezun olana kadar devam eden rehberlik hizmetinde mezun olduğunuz zaman iş bulana kadar da sizlere yardım etmekten vazgeçmemektedirler.

Mersiz Eurostar Eğitim Danışmanlığı Şubesi

Yurtdışı eğitiminizde lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra master ya da yüksek lisans eğitimi yapmak istemeniz durumunda da Eurostar sizlerin kayıt işlemlerinizi gerçekleştirmede ve Bosna’da eğitim sürecinizi gerçekleştirme sürecinizde rehberlik hizmeti vermektedir. İhtiyacınız olan her anda eğitim danışmanınız Mersin bürosunda sizi ilgili birime ve elemana yönlendirerek almak istediğiniz hizmeti alabilmeniz için elinden gelen desteği göstermektedir. Bosna’da alacak olduğunuz eğitimde hem eğitiminize devam etmede hem de dil öğrenme konusunda da farklı dilleri bilmenin verdiği avantajla kaliteli bir firmada iş bulabilme fırsatından da yararlanabileceksiniz. Erasmus ve farklı bilimsel çalışmalara katılarak Avrupa ülkeleri arasında gezme fırsatını da edinebilmek için Bosna Hersek eğitim danışmanlığı Mersin biriminden yararlanabilirsiniz.

Bosna ile Geleceğinize IŞIK TUTUN!

Bosna-Hersek (BH), Balkan Yarımadası’nın güneydoğu kesiminde yer alan bir ülkedir. Toplam 22.591 mil kare alana ve toplam 4.74 milyon nüfusa sahiptir. İki ana etnik grup, ülke nüfusunun sırasıyla %89,5 ve %8,5’ini oluşturan Boşnaklar ve Sırplardır. Her iki grup da sırasıyla Boşnakça veya Sırpça konuşur. Tüm vatandaşlar günlük yaşamda işlev görebilmek için her iki dilde de konuşmak zorundadır. Bu çok ırklı ülkenin zengin bir tarihi var ve bu da burayı ziyaret etmek için ilginç bir yer haline getiriyor.

Bosna, Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun bir parçası olarak en parlak döneminde Avrupa’nın en müreffeh ülkelerinden biriydi. Bununla birlikte, Birinci Dünya Savaşı ekonomiye ciddi zarar verdi ve bu da sonunda ülkenin 1941’de Nazi baskısı altında dağılmasına yol açtı. II. Dünya Savaşı’ndan sonra Yugoslavya, Bosna’nın kontrolünü ele geçirdi ve bu da daha fazla ekonomik gerilemeye ve sosyal huzursuzluğa yol açtı. 1992’de Bosna, Yugoslavya’dan bağımsızlığını kazandı ve o zamanlar Müslüman çoğunluklu Bosna ve Hırvat çoğunluklu Batı Bosna olmak üzere iki entiteden oluşan ülke. İki taraf arasında üç yıl süren bir iç savaş patlak verdi ve barış nihayet 1996’da Dayton Anlaşmaları ile patlak verdi. Savaş ülkenin altyapısının çoğunu harap etti, ancak o zamandan beri Boşnaklar ve Sırpların barış içinde bir arada yaşadığı daha çok kültürlü bir topluma yol açtı.

Bosna’yı ziyaret etmek için ilginç bir yer yapan zengin bir tarihe sahip. Ülke, mirasını Roma İmparatorluğu’na kadar takip ediyor; ancak daha sonra yüzyıllar boyunca kendi farklı kültürünü korudu. Birinci ve İkinci Dünya Savaşları sırasında, Bosna’nın ağırlıklı olarak Katolik bir nüfusu vardı ve bu onlara iç savaşlarında Sırbistan’a karşı Hırvatistan ile ideolojik bir ittifak sağladı. Bununla birlikte, Bosnalı Katoliklerin %90’ından fazlası iç savaşları sırasında Sırp hükümetine sadık kaldı. Tarih boyunca birkaç küçük dini bölünme olmasına rağmen, Bosnalıların dış saldırganlığa karşı birliği, Boşnak olarak güçlü ulusal kimlikleri nedeniyle geleneksel olarak güçlü olmuştur.

Bosna’nın güçlü kültürel kimliği, onu yabancı gezginler için hoş bir yer haline getirmektedir. Ülkenin çok etnikli yapısı, yabancıların yerel kültüre asimile olmasını kolaylaştırıyor. Hem Boşnaklar hem de Sırplar sırasıyla Boşnakça veya Sırp dillerini konuşurlar, bu da yerel olmayanların vatandaşlar arasındaki konuşmaları anlamasını ve zaman içinde yerlilerle arkadaş olmasını kolaylaştırır. Ayrıca, sakinlerin çoğu ‘merhaba’ ve ‘lütfen’ gibi temel İngilizce ifadeleri bilir. Pek çok turist de Saraybosna’nın zengin kültürünün tadını çıkarmaya geliyor; bu kozmopolit şehirde bolca kafe, tiyatro ve müze var.

Bu düşüncelere göre, Bosna tarih okumak veya çok kültürlülük hakkında fikir edinmek için ideal bir yer gibi görünüyor. Zengin kültürel mirası, onu yabancı turistler arasında popüler kılmaktadır; birçok dini grup onu Katolikler arasında popüler kılıyor; ve tarihsel faktörleri onu dünya tarihi öğrencileri arasında popüler kılmaktadır. Ülke içindeki gruplar arasında geçmişteki yaraları iyileştirmek için daha yapılacak çok iş olsa da, BH önümüzdeki yıllarda daha da eşsiz bir kültürel ortam olmaya hazır görünüyor!

Bosna Eğitim Haritası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!