Zenica üniversitesi

Zenica Üniversitesi

Her zaman Bosna Hersek üniversiteleri arasında özel bir yeri olan Zenica Üniversitesi özellikle eğitim kalitesi ile dikkatleri çekmektedir.

Zenica Üniversitesi

Zenica Üniversitesi, Bosna Hersek üniversite eğiminin daha kaliteli olması adına devlet yönetimi tarafından alınan kararlarla 1959 yılında kurulan metalurji mühendisliği fakültesi ile eğitim vermeye başlamıştır. Dobroj kantonunda bulunan Zenica Üniversitesi, Bosna hersek üniversiteleri YÖK denkliği bulunan bir üniversitedir.

zenicada mavi diploma fırsatıZenica’da eğitim almak isteyenlere 2005’ten beri Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüyle de hizmet sunmaya başlayan Zenica Üniversiteleri, ülkemizdeki Bahçeşehir Üniversitesi ile yakın ilişkilere sahiptir. Sonraki yıllarda Zenica’da üniversite içerisindeki makine mühendisliği fakültesi, akademisyenlerin teknik ve bilimsel bilgisinin gelişmesi için daha da geliştirilmiştir.

başvuru tarihleri zenica üniversitesi Savaş sonrasındaki zorlu yıllarda diğer Bosna Hersek üniversite bölümleri ile ortaklaşa çalışan ve halk komitesi tarafından alınan kararlarla geliştirilen Zenica’da ki üniversiteler, bilimsel düşünceyi destekleyen tutumlar takınmıştır.

zenica üniversitesi güncel fiyat bilgisi

ZENİCA ÜNİVERSİTESİ

ÜCRETLER
Eğitim Fakültesi 4+1, Sınıf Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Alman Dili ve Edebiyatı, BHS Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik ve Enformatik, Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
Hukuk Fakültesi: Devlet ve Uluslar arası kamu hukuku, Devlet ve hukuk tarihi, Ceza Adalet Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
Pedagoji Fakültesi, Okul öncesi, Sosyal pedagoji, Psikoloji, Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
İlahiyat Fakültesi: İslam Düşüncesi ve Medeniyeti, İlahiyat, Doğu Dilleri ve Edebiyatı, Matematik ve Bilgisayar bilimleri – Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
Zenica Üniversitesi Metalurji Fakültesi ve Malzeme Bilimi: Metalürji (Demir ve Malzeme, döküm, plastik şekillendirme),Metal Malzeme Bölümü ,Metal Malzeme Mühendisliği, Kimya Bölümü, – Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
Zenica Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi: Ürün Tasarım Mühendisliği, Ürün Teknolojileri Yönetimi, Cevre Bölümü, Cevre Mühendisliği, Bakım Bölümü (Madencilik, Metalürji, Motorlu araçlar, İnşaat makinaları Bakım),Endüstriyel Tasarım, Endüstriyel Ergonomi, Enerji Mühendisliği, Proses Mühendisliği Metroloji ve Otomasyon, Makine İdaresi – Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
İktisat Fakültesi: İşletme Yönetimi, Ekonomi Yönetimi, Pazarlama, İşletme, Finans, Muhasebe, İstatistik – Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
Üniversitesi Politeknik Fakültesi : Boşnakça Eğitim İnşaat Mühendisliği – Harç Ücreti 1500 €
Genel Programlama Fakültesi:Bilgisayar Programcılığı, Yönetim bilişim sistemleri, Bilişim Donanımı Teknolojileri, Web Tasarım ve Bakımı,- Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
Mimarlık Fakültesi: Bilgisayar öğretmenliği,İletişim sistemleri ve ağları – Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
Sağlık bilimleri Fakültesi: Fizyoloji Anatomi Patoloji,Aile Hekimliği – Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
Sağlık Yönetimi ( Önlisans ) – Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
Tıp Fakültesi, Cerrahi Tıp,İç hastalıkları,Nöropsikiyatri,Anne ve Çocuk Sağlığı,Cerrahi ve Rehabilitasyon Sosyal Pedagoji – Harç Ücreti Boşnakça Eğitim 3000 €

Zenica’da üniversite eğitimini devlet okullarında yapmak isteyenler için ilk tercih konumuna sahip olan Zenica Üniversitesi, 1994 yılında ülkenin demokratik yapısındaki değişim süreci içerisinde kurulan eğitim fakültesiyle birlikte Zenica üniversiteleri arasındaki yerini almıştır. Bosna Hersek üniversite fiyatları düşünüldüğünde devlet üniversitesi olarak ekonomik avantajlara sahip olan Zenica Üniversitesi, sınıf öğretmenliği ve okul öncesi öğretmenliği bölümlerinin bulunduğu eğitim fakültesini kısa sürede büyük oranda geliştirmeyi başarmıştır.

zenica üniversitesi avantajları 1- Mavi diploma avantajı ile AB ülkelerinde kariyeriniz ile ilgili kolayca iş bulma fırsatını yakalayabilirsiniz.

2- Ülkeye asla yabancılık çekmezsiniz çünkü Türkiye ile en yakın kültüre sahiptir.

3- İnsanlar bilinçli olmak ile birlikte diğer insanlara empati kurarak yaklaşmayı tercih ederler.

7:30-16:00 arasında açık olan kütüphanesi, Almanya Goethe Enstitüsü tarafından gönderilen akademik materyalleri bulundurmakta ve Zenica’da üniversite okuyan tüm öğrencilere hizmet vermektedir.

en çok tercih edilen bölümler zenica üniversitesiBosna Hersek üniversite ücretleri konusunda devlet okulu olmasından dolayı öğrencilerin ilk tercihi haline gelen Zenica Üniversitesi, Bosnahersek üniversiteleri YÖK denkliği özelliği sayesinde ülkemizden de birçok öğrenciye ev sahipliği yapmakta ve eğitimcileri ile tüm öğrencilerine sorunlarını aşmaları için danışmanlık yapmaktadır.

zenica üniversitesi kabul şartları

  1. Lise mezunu olmak.
  2. Lisede disiplin cezası almamak.
  3. Sabıka kaydı temiz olması.
  4. Yaşam ve eğitim giderlerine ailenin karşılayacağına dair taahhütname.

Zenica’da üniversite eğitimi almak isteyenlere birçok farklı bölüm seçenekleri sunan üniversite, Zenica üniversiteleri arasında en geniş kapsamlı eğitim veren eğitim kurumudur. Öğrencilere; dil programları danışmanlığından karşılama ve yerleştirme hizmetlerine kadar tüm birçok alanda yardımcı olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Bosna Hersek üniversite fiyatları konusunda dert etmenize gerek kalmadan Avrupa kalitesinde bir yükseköğretime sahip olmanızı sağlıyor.

zenica üniversitesi kayıt belgeleriBOSNA HERSEK ÜNİVERSİTELERİ ÖN KAYIT EVRAKLARI

  • Kimlik Fotokopisi
  • İkametgah(Nüfus Dairesinden) (Nüfus Kayıt Örneğine Eklenmemeli, Ayrı Olarak Alınmalıdır.)
  • Lise Diploma Fotokopisi (Henüz mezun değil ise daha sonra tamamlanabilir.)
  • 4×5 Ebatlarında Fotoğraf, Biyometrik, Arka Fon Beyaz (8 Adet)
  • Bu Belgeler Bosna Hersek Üniversitesi , Saraybosna Üniversitesi , Mostar Üniversitesi , Zenica Üniversitesi , Tuzla Üniversitesi İçin Geçerlidir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından sizlere sunulan çözüm odaklı danışmanlık hizmeti ile Bosna hersek üniversiteleri YÖK denkliği olan Zenica Üniversitesi öğrencisi olma ayrıcalığına sahip olabilir, Bosna Hersek üniversite bölümleri konusunda birçok seçenek sunan Zenica’da üniversite eğitimi alarak iş hayatında büyük bir başarı yakalayabilirsiniz.

Zenica Üniversitesi Tüm Bölümleri;

İngiliz Dili ve Edebiyatı

Alman Dili ve Edebiyatı

BHS Dili ve Edebiyatı

Türk Dili ve Edebiyatı

Matematik ve Enformatik

Hukuk

Devlet ve Uluslar arası kamu hukuku

Devlet ve hukuk tarihi

Ceza Adalet

Pedagoji Fakültesi

Okul öncesi

Sosyal pedagoji

Psikoloji

Enerji Mühendisliği

Proses Mühendisliği

Metroloji ve Otomasyon

Cerrahi Tıp

İç hastalıkları

Anne ve Çocuk Sağlığı

Cerrahi ve Rehabilitasyon

Sosyal Pedagoji

Metal Malzeme Mühendisliği

Kimya Bölümü

Makine Mühendisliği Fakültesi

Ürün Tasarım Mühendisliği

Ürün Teknolojileri Yönetimi

Cevre Bölümü

Cevre Mühendisliği

Endüstriyel Tasarım

Endüstriyel

Ergonomi

İlahiyat

Doğu Dilleri ve Edebiyatı

Matematik ve Bilgisayar bilimleri 2 ,4

Metalurji Fakültesi ve Malzeme Bilimi

Metalürji (Demir ve Malzeme, döküm, plastik şekillendirme)

Metal Malzeme Bölümü

Makine İdaresi

İktisat Fakültesi

İşletme Yönetimi

Ekonomi Yönetimi

Pazarlama

İşletme

Finans

Muhasebe

İstatistik

Politeknik Fakültesi

İnşaat Mühendisliği

Sık Sorulan Sorular

Zenica üniversitesi Bosna Hersek’te olup ulaşım ile maliyetler konularından ve en önemli problemlerin çözümü olarak bir konuma sahiptir.

Zenica üniversitesinde okumak sizlere yeni kültür ve eşsiz deneyimler katacak. Bununla beraber hayatınızın en temelinden ilerisine kadar en profesyonel şekilde geliştirmenize ön deneyim oluşturacağından, Zenica üniversitesinde okumak isteyebilirsiniz.

#zenicadaüniversite #zenicaüniversitebölümü #zenicadaeğitim #zenicadaüniversiteler #zenicaüniversitesifakülteler #zenicaüniversitesibosnahersek

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!