Zenica üniversitesi

Uluslararası Travnik Üniversitesi

Uluslararası Travnik Üniversitesi birçok kişi için kaliteli eğitimlerin değişmez adresi haline gelmesi ile birlikte ün salmaya başlamıştır.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

Uluslararası Travnik Üniversitesi

Travnik şehri Saraybosna’nın 90 km. batısında bulunan ve günümüzde Bosna Hersek’in merkezindeki konumuyla Bosna hersek eğitim sistemi için büyük önem taşıyan bir kenttir.

travnik üniversitesinde okumanın avantajları1- Okul hijyenli oldukça temizdir bu nedenle okul içerisinde oluşabilecek hastalıklar önlenmektedir.

2- Verilen dersler modern eğitim teknoloji çerçevesinde geliştirilmektedir tüm öğrenciler tam da bu sebepten ötürü öğrenciler bilgilenmektedir.

3- Üniversiteye ulaşım çok kolaydır bu nedenle yol mesafesinde çok güçlük çekilmemektedir.

Merkez Bosna Kantonu başkenti Travnikte eğitim alacak Türk öğrenciler için kentin önemi, Osmanlı döneminde kentten çok fazla devlet adamı çıkmasından ötürü “Vezirler Şehri” olarak anılması ve Osmanlı Devleti’nin Bosna eyaletinin de merkez kenti olmasından geldiğinden Uluslararası Travnikte üniversite okumak isteyenlerin sayısı çok fazladır.

travnik üniversitesi fiyat listesi

Hukuk 2000 Euro
İnşaat Mühendisliği 2500 Euro
Mimarlık 2500 Euro
Makine Mühendisliği 2500 Euro
Bilgisayar Mühendisliği 2500 Euro
İş Sağlığı Güvenliği 2500 Euro
Eletrik Mühendisliği 2500 Euro
Yüksek Lisans Doktora 5000 Euro

Uluslararası Travnik Üniversitesi’nin yer aldığı bu şehirde Osmanlılar birçok cami ve türbe yaptırdığı için eskiden beri Travnik’te çekilen bir resimde tam 40 caminin görülebileceği söylenmektedir. Ayrıca dünyaca meşhur yazar Nobel Edebiyat Ödülü’nün de sahibi İvo Andriç, Travnikte eğitim görmüştür.

travnik üniversitesi kabul şartları

  1. Lise mezunu olmak.
  2. Lisede disiplin cezası almamak.
  3. Sabıka kaydı temiz olması.
  4. Yaşam ve eğitim giderlerine ailenin karşılayacağına dair taahhütname.

3+2 180 ECTS ve 4+1 240 ECTS şeklinde değişen program sürelerinin var olduğu Uluslararası Travnik üniversiteleri eğitim dili de, Bosna eğitim sistemi genelinde olduğu gibi Slav dili olan Boşnakçadır. Yurtdışında Bosnahersekte okumak isteyen öğrenciler için modern ve kapsamlı eğitim olanakları sunan Uluslararası Travnik Üniversitesi, 6 fakülteye sahiptir.

travnik üniversitesi kayıt belgeleriBOSNA HERSEK ÜNİVERSİTELERİ ÖN KAYIT EVRAKLARI

  • Kimlik Fotokopisi
  • İkametgah(Nüfus Dairesinden) (Nüfus Kayıt Örneğine Eklenmemeli, Ayrı Olarak Alınmalıdır.)
  • Lise Diploma Fotokopisi (Henüz mezun değil ise daha sonra tamamlanabilir.)
  • 4×5 Ebatlarında Fotoğraf, Biyometrik, Arka Fon Beyaz (8 Adet)
  • Bu Belgeler Bosna Hersek Üniversitesi , Saraybosna Üniversitesi , Mostar Üniversitesi , Zenica Üniversitesi , Tuzla Üniversitesi İçin Geçerlidir.

Bosnada mühendislik eğitimi almak isteye nlerin Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi profesyonel danışmanlığı ile tercih edebileceği Uluslararası Travnik Üniversitesi, Bosnada tıp eğitimi almak isteyenlere de hizmet vermektedir. Bosna hersekte mühendislik eğitimi imkanlarını değerlendirmek isteyenlerin yaptığı başvuruda; yerleşmeye, danışmanlıktan oturma izni alımına ve Bosna eğitim sistemi konularına kadar yardımcı olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, programlarına da dahil olmak isteyenlerin de güvenilir ve akılcı seçimidir

Bosnada Yabancı Dil Destekli Lisans Bölümleri

Hukuk 2000 Euro
İnşaat Mühendisliği 2500 Euro
Mimarlık 2500 Euro
Makine Mühendisliği 2500 Euro
Bilgisayar Mühendisliği 2500 Euro
İş Sağlığı ve Güvenliği 2500 Euro
Eletirik Mühendisliği 2500 Euro
Yüksek Lisans ve Doktora 5000 Euro

Travnik Üniversitesi Hakkında

Travnik Üniversitesi, Bosna-Hersek’te güçlü bir tıp ve mühendislik bölümlerine sahip bir devlet üniversitesidir. Üniversitenin tıp, mühendislik, ekonomi ve filoloji alanlarında lisans ve lisansüstü programları vardır. TU, Bosna-Hersek’teki en eski üniversitelerden biridir.

bosna hersek travnik üniversitesi en çok beğenilen bölümlerTravnik Üniversitesi 1957 yılında dört bölümle kurulmuştur. Tıp bölümü, BosnaHersek Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’ndan resmi akreditasyon alan ilk bölüm oldu. Mühendislik bölümü, üç kampüslü CBFUC’un bir parçasıdır. TU, Saraybosna Üniversitesi ile birlikte Bosna-Hersek Cumhuriyeti’nde tıp diploması verme yetkisi verilen iki üniversiteden biridir. TU’nun tıp programı için on beş öğretim görevlisi ve 121 öğretmeni vardır.

bosna hersek travnik üniversitesi kayıt tarihleri başlıyorTravnik Üniversitesi tıp, mühendislik, ekonomi ve filoloji alanlarında lisans ve yüksek lisans dereceleri sunar. Ayrıca CBFUC’un Diploma Sonrası Çalışmalar Merkezi aracılığıyla sunulan diploma sonrası ve doktora programları da vardır. TU, kız / erkek oranı 2: 1 olan toplam yaklaşık 1.200 öğrenciye sahiptir. Beş yıl süren tıp hariç tüm lisans programları üç ila dört yıl sürer.

bosna hersek travnik üniversitesi mavi diploma almakÖğrenci topluluğunun çoğunluğu orta Bosna bölgesinden gelir, ancak komşu bölgelerden de bir birlik vardır. Her bölümün, sporcuların oyunlardaki ve yarışmalardaki performansları için ulusal sıralama kazanabilecekleri kendi Öğrenci Birliği vardır. Her bölümün ayrıca öğrencilerin şiir ve edebiyat eleştirisi yarışmaları yoluyla edebi becerilerini geliştirebilecekleri kendi edebiyat derneği vardır.

Travnik Üniversitesi, Bosna Hersek’in en eski üniversitelerinden biri olarak köklü bir tarihe sahiptir. Güçlü bir bilimsel topluluğu destekleyen köklü bir bölüm sistemine sahiptir. Üniversite, disiplinler arası çalışmaları teşvik eder ve öğrencileri dernek etkinlikleri aracılığıyla bilimsel topluluğuna katılmaya teşvik eder. TU, sosyoekonomik durum, cinsiyet veya coğrafi konumdan bağımsız olarak sağlam bir eğitim sağlar.

Sık Sorulan Sorular

Yök tarafından da denkliği kabul gören Bosna Hersek diploması AB ülkelerinin hepsinde de geçerlidir. Bu denklik uygulamaları sayesinde dilerseniz Doğu Saraybosna üniversitesini, dilerseniz Mostar üniversitesini, Zenika üniversitesini, Uluslararası Travnik üniversitesini seçebilirsiniz.

Mavi Diploma veren üniversiteler, almış olduğunuz lisans ya da yüksek lisans eğitiminin Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olduğunu gösteren bir belgedir.

#travniküniversitesi #travnikteüniversiteler #travnikeğitimeurostar #travnikteeğitimsistemi #travnikeğitimbölümleri #travniküniversitesieğitim

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!