Bosna Eğitim Danışmanlığı Mersin

Bosna’da Türkçe Destekli Eğitim Veren Üniversiteler

Bosna’da Türkçe Destekli Eğitim Veren Üniversiteler, Ülkemizde sınav sistemi gençleri biraz sıkıntıya sokmaktadır. İstediğiniz alanlarda seçim yapma ve okumak konusunda sorunlarınız varsa, yurt dışı seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bu konuda gerekli destekleri sağlamaktayız.

Öğrenci adaylarımızı doğru yönlendiriyor ve elimizden gelenleri yapmaya özen gösteriyoruz. Bosna’da Türkçe destekli eğitim veren üniversiteler özellikle çok talep görmektedir. Bu da dil sorunlarından kaynaklanır. Genel olarak Bosna’da Boşnakça ve İngilizce dil seçenekleri okullarda bulunmaktadır. Bu seçenekler için bu dilleri bilmiyorsanız elbette bir sene hazırlık okumanız gerekir. Bu da bazı öğrenciler için zaman kaybı olarak değerlendirilebilir. Bir sene hazırlık okumamak ve dil sorunu yaşamamak için Türkçe seçeneği olan üniversiteleri tercih edebilirsiniz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığında tüm üniversiteler konusunda destek sağlamaktayız. Eğer Türkçe destekli eğitim almak düşünceniz varsa, Travnik Üniversitesi’ni tercih edebilirsiniz. Burada tüm bölümlerde Türkçe destekli eğitim yoktur. Türkçe destekli eğitim verilen bölümler arasında mimarlık, elektrik mühendisliği, makina mühendisliği, hukuk fakültesi, inşaat mühendisliği gibi bölümler bulunmaktadır.

Bu bölümler arasından seçiminizi yapabilir ve direkt birinci sınıftan üniversiteye başlayabilirsiniz. Bosna’da Türkçe destekli itim veren üniversiteler daha çok yurt dışında okumak isteyen; ancak dil konusunda sorun yaşayan kişiler için caziptir. İsterseniz, bu sayede sorun yaşamadan bu üniversitelerde eğitim alabilir ve mavi diploma sahibi olabilirsiniz. Yök tarafından tanınan ve denklik sorunu olmayan okulları tercih etmek her zaman daha mantıklıdır. Biz de bu konuda öğrencilerimizi her zaman destekliyor ve onlarla güncel bilgileri paylaşıyoruz.

Bosna’da Türkçe Destekli Eğitim Şansı

Bosna’da Türkçe destekli eğitim veren üniversiteler vardır. Bu üniversitelerin ortama eğitim masrafı yıllık olarak 2000 ile 2500 euro arasında değişir. Bu ekonomik rakamlar elbette okulların tercih edilmesine neden olur. Bunun dışında genel olarak okulların kalitesinin yüksek olduğunu ve geçim standartlarının da uygun olduğunu belirtmek isteriz. Konaklama dahil olmak üzere aylık 300 euro gibi rakamlar ile bu ülkelerde geçinme şansınız vardır. Elbette biz sizin tüm işlemleriniz konusunda size yardımcı oluyoruz. Vize, konaklama, okul, evraklar, güncel gelişmeler, kayıt işlemleri gibi detaylar konusunda bizden yönlendirme ve destek alabilirsiniz.

Bosna Eğitim Haritası