Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Mimarlık bölümü en çok talep gören seçenekler arasında yer alır. Ülkemizde bu bölüm için yüksek puanlar almak gerekir. Böyle bir durumda, yurt dışı seçenekleri de düşünülebilir. Yurt dışında okumak ilk etapta size yüksek meblağları düşündürse de, bu konuda Bosna Hersek’in gayet uygun olduğunu dile getirebiliriz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Bosna Hersek ve mimarlık eğitimi konusunda size yardımcı olabilir ve süreç boyunca rehberiniz olabiliriz. Bosna Hersek üniversitesi mimarlık fakültesi incelemesi yapınca, köklü okullarda seçeneklerin olduğunu görmekteyiz. Eğitim dili İngilizce ve Boşnakça olduğu için bir sene hazırlık okumanız gerekecektir. Eğer hazırlık okumak istemezseniz, Türkçe mimarlık alternatifinden de yararlanabilirsiniz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığında Türkçe mimarlık ve diğer alternatifler konusunda gerekli yönlendirmeler tarafımızca yapılmaktadır. Uluslararası Travnik Üniversitesinde mimarlık bölümünü Türkçe olarak okuyabilirsiniz. Bosna Hersek üniversitesi mimarlık fakültesi Türkçe olunca, hazırlık okumanıza gerek kalmaz. böylece zaman kazanmadan fakülte eğitiminize başlayabilirsiniz. Ayrıca biz size sadece fakülte eğitimi değil, aynı zamanda evrak işlemleri ve konaklama konusunda da destek sağlıyoruz. Ana dilinizde eğitim yaparken, vize işlemleriniz yani oturumla konusunda da bize güvenebilirsiniz. Öğrenci işlemlerinizi bize teslim edebilirsiniz. siz yeni hayatınıza adapte olurken, biz sizin için tüm işlemleri tamamlamış olacağız. Konaklama için evler tercih edilir. Ortalama aylık 300 euro ile hem konaklama hem de geçiminizi sağlayabilirsiniz. Bu AB ülkelerine göre çok iyi bir rakamdır.

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Bölümü

Bosna Hersek üniversitesi mimarlık fakültesinde okumak için iyi bir okul seçmeniz gerekir. Ülkede bu konuda hem teorik hem de pratik anlamda iyi eğitim veren okullar olduğu için, iyi akademisyenlerin olduğu okullar arasından seçim yapmanız gerekir. Ayrıca isterseniz mimarlık fakültelerine lisans tamamlama için de girebilirsiniz. Ülkemizde restorasyon bölümleri vardır. bu bölümleri bitirip daha sonra mimarlık üzerine tamamlama yapabilirsiniz. bunun için yine Bosna’da ki okullara başvurma şansınız vardır. Ek sınava girmenize gerek kalmaz. Bizde bulunan dgs konusunda kontenjan sıkıntıları yaşandığı için yabancı ülkelerde okumak konusu düşünülür. Bosna Hersek sizin için ekonomik ve kaliteli bir seçenek olacaktır.

Bosna Eğitim Haritası