Bosna Hersek Lisans Tamamlama

Bosna Hersek Lisans Tamamlama

Bosna Hersek Lisans Tamamlama, birçok öğrencinin başvurduğu bir yöntemdir. İki yıllık üniversite eğitimi alan öğrenciler ülkemizde DGS, açılımı Dikey Geçiş Sınavı olan zorlu bir sınava girmektedir. Bu sınavı geçen öğrenciler kontenjan ve puanlar dahilinde tercihlerini yapar ve sonuçta belli bir üniversiteye yerleşir ya da açıkta kalır. Senede bir kez yapılan bu sınavlarda kontenjan önemli bir meseledir. Bazı bölümlerde ciddi kontenjan sorunları olduğu için yut dışı lisans tamamlama programları alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır. Biz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak size Bosna Hersek’te lisans tamamlamak konusunda yardımcı oluyoruz. Bölümünüz her ne ise, bununla alakalı dört yıllık programlara geçiş yapabilirsiniz. Bosna Hersek lisans tamamlama konusunda her detayı bizimle takip edebilirsiniz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak lisans tamamlama ile alakalı titiz bir çalışma yürütmekteyiz. Eğer Türkiye’de zaman kaybetmek istemiyorsanız, size yakın bir kültürde okulunuzu tamamlayabilirsiniz. İngilizce ve Boşnakça dil seçenekleri vardır. Bir yıl hazırlık okuyabilirsiniz. Diliniz iyi ise zaten direkt birinci sınıftan başlayabilirsiniz. Bosna Hersek lisans tamamlama konusunda YÖK tarafından tanınan üniversiteleri seçmeniz gerekir. Tercih kılavuzunda olan üniversiteler zaten YÖK tarafından tanınır. Okulu bitirip denklik konusunda bölümünüze göre gereken prosedürleri yerine getirebilirsiniz. Ayrıca konaklama ve diğer ayrıntılar konusunda da öğrenci adaylarımızın ve öğrencilerimizin her zaman yanındayız. En başından sonuna kadar size rehberlik hizmeti sunuyoruz.

Bosna Hersek Lisans Tamamlama İşlemleri ve Başvuru

Bosna Hersek lisans tamamlama işlemleri için başvuru belgelerine ek olarak meslek yüksekokulu diploma, meslek yüksek okulu transkript gibi belgeler de hazırlanmalıdır. Bunlara ayrıca onay ve kaymakamlık tarafından apostil vurulmalıdır. Öğrenci işlerinden ders içerikleri kaşeli ve imzalı olarak alınıp bize iletilmelidir. Kayıt zamanları genelde eylül ayında olmakla birlikte, bu tarihlerin her sene güncel olarak takip edilmesi gerekir. Ayrıca lise diploması ve gerekli ek evraklar da eklenmelidir. İşlemler öncesinde, denklik ile alakalı detayları bölümünüze göre birlikte inceleyebiliriz. Yök tarafından her sene güncellenen bir sistem vardır. Biz bu sistemi takip ediyor ve sizi her detay hakkında bilgilendiriyoruz. Okul ve konaklamanın yanı sıra aklınıza takılan her şey için bizle iletişim kurabilirsiniz.