Bosna’da Üniversite Denklik

Bosna’da Üniversite Denklik

Üniversite eğitiminizi yurt dışında okumaya karar verdiğiniz zaman, aklınızda birçok farklı soru işareti olabilir. Biz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak tüm bu soru işaretlerinden kurtulmanızı garantiliyoruz. Bosna Hersek, son yıllarda üniversite eğitimi konusunda tercih edilmektedir. Eğer siz de burada eğitim almak isterseniz bazı kıstasları yerine getirmeniz gerekir. Bosna’daki okullarda eğitim alabilmeniz için üniversite sınavına girme şart yoktur. Lise diplomanız ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bosna’da üniversite denklik konusu aklınızı karıştırabilir. Bu durum hakkında net bilgileri YÖK’ten almak her zaman en mantıklı yöntemdir. Biz de gerekli yönlendirmeleri sizin için yapıyoruz. Ayrıca her okulun anlaşması ve bölümler farklılık gösterebilir. Bu nedenle sorularınızın karşılığını titizlikle vermeye özen gösteriyoruz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak lisans tamamlama ve direkt lisans eğitimi alma, yüksek lisans, doktora gibi eğitimleri sizlere sunuyoruz. Bosna’da okuyacaksanız YÖK tarafından tanınan üniversiteleri seçmek sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Denklik ile alakalı YÖK tarafından tanınma ve YÖK denkliği altında iki ayrı başlık ile karşılaşabilirsiniz. Bunların ikisi de aynı değildir. Tanınmada yurt dışında gideceğiniz üniversitenin gerçekten her bakımdan incelenerek bir üniversite olup olmadığına karar verilir. Genelde devlet üniversitesi geçmişi olan üniversiteler YÖK tarafından tanınır. Bu nedenle siz ne olursa olsun, denklik işlemleri konusunda gerek telefon gerekse e-posta yolu ile Bosna’da üniversite denklik konusunda kayıt öncesinde bir bilgi alın.

Bosna’da Üniversite Bilgilendirme

Biz zaten bu tür prosedürleri sürekli takip ediyor ve öğrenci adaylarımızı her konuda bilgilendiriyoruz. Denklikte içerik yoğunluğu ve uygunluğuna bakılır. Eğer içerikler bakımından uygunluk var ise, denklik verilir. Yök’ün tanıdığı bir üniversitede eğitim aldınız diyelim, daha sonra Türkiye’de dönüp eksik dersleri vermeniz ve tamamlamanız gerekir ki diplomanıza denklik alabilesiniz.  ÖSYM- YÖK kılavuzunda yer alan üniversitelerde denklik konusunda ciddi sorunlar yaşanmaz. Mühendislik fakültelerinde bir denklik sınavına girmeniz sizden istenir. Bosna’da üniversite denklik ile alakalı bu sınavı geçtikten sonra da diplomanız ülkemizde de denk bir diploma haline gelir. Denklik önemli ise, elinizde Türkiye’deki sınava girdiğinize dair bir belgeniz ve iyi puanınız olması sizin için avantaj olur.

Bosna Eğitim Haritası

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes