Bosna Üniversite Eğitimi

Bosna

Bosna üniversite eğitimi öğrencilere sadece eğitim değil aynı zamanda sosyal hayatlarında da çok farklı seçenekler sunabilmektedir.

Üniversite Eğitimi

Dünya standartlarında olan Bosna Üniversite eğitimi pek çok bölüme yönelik ele alınmaktadır. Psikolojiden Diş Hekimliğine kadar tüm bölümlerin desteklendiğini göreceksiniz. Mühendislik bölümleri için Türkiye’den hocalarında geldiğini göreceksiniz. Şöyle ki bu derslere ünlü profesörler ve doçentler katılmaktadır. Bu katılımlar üzerinden de öğrencilerin en doğru eğitimi almaları esas alınıyor. Araştırma ile geliştirme tekniklerine yönelik eğitime ağırlık veriliyor. Pratiğe dayalı olması da daha doğru eğitim almanızı mümkün kılmaktadır. Eğitim masrafları veya başvuru işlemleri için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile yola koyulmalısınız. Pek çok şehirde bulunan ofislerden ve irtibat numaralarından görüşmeler yapılıyor. Web sitemiz üzerinden mail adresine de ulaşarak sorularınızı iletebilirsiniz.

Bosna Üniversite Eğitimi uygun fiyatlar üzerinden öğrencilere verilmektedir. 1000 Eurodan 3200 Euroya kadar fiyat aralıklarının mevcut olduğunu göreceksiniz. Bütçelere uygun olarak ödeme olanakları da sunulmaktadır. Başta Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmalığı üzerinden bu konuda bilgi sahibi olmalısınız. Devamında da size uygun koşullarda eğitim almaya başlayabilirsiniz. Eğitim sisteminin pek çok okulda üst düzeyde olduğu biliniyor. Özellikle Uluslarası Travnik Üniversitesi bir hayli ilgi görmektedir. Lisans tamamlama programlarına da buradan katılımcı olabilirsiniz. Dgs şartına yer vermeyen kurumlardan birisi olduğunu göreceksiniz. Bosna Hersek’te eğitim veren diğer okullar ise Zenica, Tuzla ve Mostar olarak karşımıza çıkıyor. Saraybosna Üniversitesi de uzun süredir eğitim ve öğretim hayatında yer alıyor.

Bosna Üniversite Eğitimi Rahatlığı

Eğitim koşullarının yüksek standartlar olduğunu ancak ekonomik fiyatlar üzerinden sunulduğunu göreceksiniz. Öyle ki bu niteliklere sahip olmasından dolayı yabancı ve Türk öğrencilerin dikkatini çekmektedir. Dilediğiniz bölümü ilişkin master ya da doktara eğitim sistemlerinden de faydalanabilirsiniz. Eğitimin genel olarak boşnakça üzerinden verildiğini görüyoruz. Ancak Türkçe olarak da desteklenen bölümleri bulunuyor. İnşaat ya da mimarlık bölümleri için %100 Türkçe destekli eğitimlere ev sahipliği yapılmaktadır. Bosna Hersek’de eğitim için başvurularınızı Eurostar önderliğinde iletebilirsiniz. Buradan kayıt adına tüm detayların öğrencilere ayrıntılı olarak ifade edilmesi de sağlanıyor. Öğrenciler adına tercüme seçeneklerinin de olduğunu göreceksiniz. Bu yüzden gerekli belgelerin kısa sürede ilgili birimlere yönlendirilmesi ve Bosna Üniversite eğitimi için hizmet alınması söz konusudur.

#bosnaüniversiteeğitimi

Bosna Hersek İle Geleceğinize Işık Tutun

Yugoslavya Federal Cumhuriyeti olarak da bilinen eski Yugoslavya, birkaç cumhuriyetin birliğiydi: Sırbistan, Hırvatistan, Bosna-Hersek, Karadağ ve Slovenya. Ülkelerin sakinlerinin çoğu, diğer etnik kökenlerin küçük bir yüzdesiyle Slav’dı. 1941’de Nazi Almanyası ve müttefiki İtalya’nın faşist kralı Yugoslavya’yı işgal etti ve onu kendi topraklarına böldü. 1945’te İkinci Dünya Savaşı sona erdiğinde, komünist Yugoslavya dünyanın en önde gelen sosyalist ülkelerinden biri haline geldi. Ancak, ülke içindeki ayrılıkçı bir hareket, 1992-95’te Bosna’da 100.000’den fazla insanın ölümüyle sonuçlanan kanlı bir savaşa yol açtı. Bu trajik savaş, birçok ülkeyi ciddi ekonomik ve siyasi çalkantılarla karşı karşıya bıraktı. Savaş, nihayetinde, bir zamanlar gelişen bir ülkenin, kimliklerini bulmak için mücadele eden birkaç ulusa bölünmesiyle sonuçlandı.

Savaş 1995’te sona erdikten ve iki ana fraksiyonun liderleri – Bosnalı Müslümanlar ve Bosnalı Müslümanlar arasında bir barış anlaşmasına varıldıktan sonra. Bosnalı Hırvatlar- Bosna Hersek siyasi istikrar dönemine girdi. Ülke pahalı savaş tazminatlarının ardından ekonomik zorluklarla karşı karşıya kalsa da, Bosna AB gibi uluslararası kuruluşlara katılma arzusunda kararlı kaldı. 2000 yılında Bosna, Avrupa Konseyi’ne katıldığında resmi olarak her iki örgütün de parçası oldu. Zamanla, ekonomik büyüme arttıkça siyasi istikrarsızlık azaldı.

2013 yılında Bosna, üyelik için tüm kriterleri yerine getirdiğini ilan ederek AB katılım müzakerelerini gerçekleştirdi. Bloka katılmak Bosna için büyük ekonomik faydalar sağladı. Ülke artık uluslararası pazarlara ve yatırımcılara kolay erişime sahip. AB üyeliği, işletmeler uluslararası standartlarda mal alıp satmaya çalıştıkça istihdam büyümesini de destekledi. Kısa bir süre içinde Bosna, çatışma sonrası yeniden yapılanmadan istikrarlı ekonomik büyüme ile üst orta sınıf bir ülke haline geldi.

Turizm de Bosna’nın AB’ye katılmasından bu yana bir yükseliş gördü. Ülkenin dağları, gölleri ve nehirleri içeren doğal güzelliği hem yerli hem de yabancı turistleri cezbetmiştir. Sadece 2016’da 2 milyondan fazla turist Bosna’yı ziyaret etti – 20 yıl öncesine göre beş kat daha fazla. Birçok yabancı turist artık Bosna’yı eskisi gibi sadece Yunanistan veya İtalya’dan değil, kendi ülkelerinden ziyaret ediyor. Bunun nedeni, uluslararası hava yolculuğu standartları için yeterince hızlı olan havaalanları gibi altyapıdaki önemli gelişmelerdir.

Bu umut verici gelişmelere rağmen, Bosna Hersek’te sivil toplum konusunda hala yapılacak işler var. Ülke, hükümetin misilleme veya müdahalesinden korkmadan hükümet politikalarını özgürce eleştirebilecek bağımsız medyadan hâlâ yoksun. Ayrıca Bosnalı Hırvatlar için ayrı bir devlet isteyen Genç Boşnaklar ile Sırbistan’ın bir parçası olmak yerine Makedonya’da özerklik isteyen Makedonlar gibi milliyetçi gruplar arasında hala huzursuzluk var. Bu sorunlar İnsan Hakları İzleme Örgütü gibi kuruluşlar aracılığıyla uluslararası düzeyde çalışılırken, Bosna ve Hersek’te sahada bu sorunlar hakkında farkındalığı artırmak için yerel aktivizme hâlâ ihtiyaç var.

Yıkıcı savaşlardan istikrarlı ekonomik büyümeye kadar, Bosna, Dünya Savaşı’nı takip eden çalkantılı günlerinden bu yana çok yol kat etti. Sivil toplumu ve bağımsız medya kuruluşlarını güçlendirmek için yapılacak daha çok iş olsa da, Bosna’nın son dönemde kaydettiği ilerlemeler hem yurt içinde hem de yurt dışında göze çarpmaktadır. Hem ekonomik büyüme hem de artan turizm, bir zamanlar savaşın harap ettiği bu ülkeyi gelişen bir Avrupa kültür merkezi haline getirmeye yardımcı oldu.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!