Duyuru

Bosna Hersek Üniversitesi Nerede?

Türk öğrenciler yurtdışında eğitim almak istediklerin de en büyük ilgiyi Bosna Hersek üniversitesine göstermektedirler...

Bosna Hersek Üniversitesi Nerede?

Üniversite, en keyifli zamanlarında geçtiği, aynı zamanda gençlerin geleceklerinin şekillendiği bir eğitim yuvasıdır. Ülkemizdeki sınav sistemi nedeni ile birçok genç istediği bölüm ya da okullara yerleşememektedir. Bu durumda elbette parası olanlar alternatif yurt dışı eğitimlerini değerlendirmektedir. Yurt dışı eğitimleri ciddi maliyetlere neden olabilir, bu yüzden biz çok uzağa gitmeden size Bosna Hersekte okuma şansını sunuyoruz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak amacımız, öğrencilerimizin sorunsuz bir üniversite eğitimi almasıdır. Bosna Hersek üniversitesi nerede bunun inceleyince, farklı üniversitelerin olduğunu görmekteyiz. Seçtiğiniz üniversitelere göre ülkenin alanları da elbette değişmektedir.

Bosna Hersek üniversitesi nerede inceleyince burada yer alan üniversiteler de karşımıza çıkmaktadır. Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi Bosna Hersek’te yer alan saygın bir üniversitedir. Saraybosna Üniversitesi, Zenica Üniversitesi ve Doğu Saraybosna Üniversitesi Saraybosnada yer almaktadır. Uluslararası Travnik Üniversitesi Travnik’te bulunmaktadır. Üniversitelerin bulunduğu tam yer ve tüm merak ettikleriniz konusunda uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. İsterseniz çift aana dal programlarından yararlanabilirsiniz. Mavi diploma imkanı sunan bu üniversiteleri eğitim ücretleri de astronomik değildir. Elbette seçtiğiniz bölümlere göre değişkenlik gösteren bir durum söz konusudur. Hazırlık eğitimi alabilir ya da direkt Türkçe destekli eğitim veren bölümler arasından tercih de yapabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak kayıt işlemlerinizi ve sonrasını titizlikle takip ediyoruz.

Bosna Hersek Üniversitesi Kampüs

Bosna Hersek üniversitesi nerede inceleyince, kampüsleri de inceleyebilirsiniz. İsterseniz, tercih öncesinde direkt üniversitelere gidebilir ve gerekli kontrolleri yapabilirsiniz. bunun dışında zaten uzmanlarımız size, okullar, bölümler ve konaklama gibi diğer ayrıntılar konusunda bilgilendirme yapacaktır. Ek bir sınava girmenize gerek yoktur. Eğer Türkiye’de çalışmak isterseniz, denklik sınavlarına girmeniz gerekir. Bu konuyu hassasiyetle incelemeniz ve buna uygun davranmanız gerekir. Hemşirelik, mühendislik fakülteleri, gazetecilik, hukuk, felsefe, ekonomi ve yöntem, veterinerlik, diş hekimliği, eczacılı, fizyoterapi, pedagoji, psikoloji, felsefe, mimarlık, tıp gibi bölümlerde eğitim alabilirsiniz. Başvuru zamanlarını takip etmeli ve kurumumuz ile iletişim kurmalısınız. Üniversite hayatınızı daha keyifli geçirebilir, hem bize yakın hem de biraz farklılıkları olan bir ülkede farklı gençler ile bir arada olabilirsiniz.

#bosnaherseküniversitesinerede

Bosna Üniversitesi Hakkında Mutlaka Bilmelisiniz Ki;

Bosna ve Hersek’teki en önemli son olaylardan biri, Sırp Cumhuriyeti ve Kanton 3 olmak üzere iki entitede yeni üniversitelerin kurulması olmuştur. Yeni üniversiteler, Bosna-Hersek’e yeni bir eğitim kalitesi düzeyi getiriyor. Bu yeni üniversiteler açılmadan önce, üniversite eğitimi yalnızca az sayıda öğrenci ve varlıklı aile için erişilebilirdi. Ancak, bu yeni üniversiteler kapılarını açtığından, eğitim herkes için çok daha erişilebilir hale geldi.

Bosna-Hersek’teki üniversite eğitimi, çoğu öğrenci için uygun fiyatlı ve erişilebilir. Üniversite eğitimi devlet öğrencilerine ücretsiz olup, silahlı kuvvetlere mensup öğrenciler için de ücretsizdir. Özel üniversite eğitimi de çok makul ve birçok kurs, dönem başına yaklaşık 100$’a mal oluyor. Bu düşük maliyet, diğer Avrupa ülkeleriyle karşılaştırıldığında özellikle dikkat çekicidir; Örneğin Almanya, karşılaştırılabilir kalitede eğitim için Bosna’nın neredeyse üç katı kadar maliyetlidir.

Birkaç yıl önce, Bosna üniversiteleri hükümetten fon eksikliği ile karşı karşıya kaldı. Bu finansman eksikliği, yetersiz tesislere, düşük öğretmen maaşlarına ve gecikmiş projelere yol açtı. Ancak, Sırp Cumhuriyeti ve Kanton 3’te yeni üniversitelerin açılmasından bu yana, işler önemli ölçüde iyileşti. Artık bu yeni üniversiteler kapılarını açtığına göre, öğrencilerin seçebilecekleri çok çeşitli kurslar var. Bu yeni tesisler etkileyici ve sadece Bosna’daki üniversite eğitimini daha da geliştirmeye hizmet edecek.

Bosna üniversiteleri kendi alanlarında büyük saygı görüyor ve çok sayıda yabancı öğrenciye sahip. Her yıl birçok uluslararası öğrenci Bosna üniversitelerinde okumak için geliyor. Pek çoğu Bosna’nın başkenti Saraybosna’yı ev sahibi şehir olarak seçiyor, böylece burada okurken yurtdışında ekstra zaman kazanabiliyorlar. Ayrıca, Bosna’nın komşu ülkelerle mükemmel ilişkileri var – Kosova’nın Bosna ile yakın ilişkisi, Makedonya’nın her iki ülke ile de yakın ilişkileri ve Yunanistan’ın her iki ülke ile de aktif bir eğitim programı var.

Üniversite eğitimi, bu yıl kapılarını açan yeni üniversiteler sayesinde Bosna Hersek’te hiç olmadığı kadar erişilebilir. Üniversite eğitiminin düşük maliyeti, düşük gelirli aileler için bile erişilebilir olmasını sağlar. Yeni okullar, yalnızca gelecekte üniversite eğitiminin kalitesini daha da artırmaya hizmet edecek etkileyici olanaklara sahiptir. Son olarak, Bosna üniversiteleri, yüksek akademik mükemmellik standartları nedeniyle uluslararası alanda saygın bir yere sahiptir.

Bosna Eğitim Haritası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!