Bosna’da Üniversite Denklik

Bosna Hersek Üniversite Yurtları

Üniversite eğitimi konusunda yurt dışı eğitimlerini düşünüyorsanız Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak size destek olmaya ve yol göstermeye hazırız. Yurt dışı eğitimleri genel olarak oldukça yüksek meblağlara mal olabilir. Bosna’da eğitim almak ayrı bir alternatiftir. Hem daha yakın bir kültürde hem de yurt dışında üniversite okuyabilirsiniz. Fiyatların uygun olması ve sınav şartının aranmaması avantajdır. Türkiye’de girdiğiniz sınavlar ile ilgilenmiyoruz. Sadece lise diplomanızı getirerek lisans başvurunuzu yapabilirsiniz. Bosna Hersek Üniversite yurtları konusunda da tedirgin olmanıza gerek yok. Konaklamanız konusunda gereken tüm yardımı sizin için yapıyoruz. Siz daha Bosna’ya gitmeden her şeyiniz tarafımızca hazırlanıyor.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak istediğiniz bölüm ve üniversiteye önem veriyor ve sizi buna göre yönlendiriyoruz. Bosna’da üniversite harç ücretleri seçtiğiniz bölüm ve üniversiteye göre senelik 1000 ile 4000 euro arasında değişir. Ayrıca hazırlık sınıfları bir yıl Boşnakça ve İngilizce olarak geçer. Daha sonra klasik eğitiminize seçtiğiniz dile göre devam edebilirsiniz. Bosna Hersek Üniversite yurtları olmadığı için ülkede öğrenci konaklamalar evlerde olur. Seçtiğiniz evin konumu ve büyüklüğüne göre 50 euro ile 200 euro arasında aylık bir bedel ile konaklamanızı sağlayabilirsiniz. Bunun için sizin bir şey yapmanıza gerek yok. Biz sizin için konaklamanızı okula gitmeden ayarlıyoruz.

Bosna Hersek Yaşam Şartları

Bosna Hersek Üniversite yurtlarının olmaması burada bir konaklama sisteminin olmadığı anlamına gelmez. Evler üzerine kurulmuş olan bir konaklama sistemi vardır. ülkede evlerin yüzde atmışı müstakil, geri kalanlar ise iki, üç ya da dört katlı evlerdir. Bu nedenle apartman ya da müstakil ev seçebilirsiniz. Konaklama ücretleri de bundan dolayı değişkenlik göstermektedir. Biz sizi yerleştirdiğimiz için konaklama konusunda sorun yaşamazsınız. Yani siz buradan okula gitmeden tüm ayrıntılar tamamlanır. Size evraklarınızı teslim etmek ve yeni hayatınıza hazırlanmak düşer. Fazla ücret ödemeden tam bir kampüs ortamında, farklı kültürden insanlar ile bir arada okulunuzu okuyabilirsiniz. Teknik yeterlilikleri fazla olan üniversitelerde, hocalar da etkin ve kalitelidir. Bu yüzden iyi bir eğitim alarak istediğiniz okuldan mezun olabilirsiniz.

Bosna Eğitim Haritası