Bosna Hersek Üniversitesi Nasıl?

Bosna Hersek Üniversiteleri Eğitim Dili

Bosna Hersek Üniversiteleri eğitim dili okul ve bölümlere göre değişim göstermektedir. Buradan 3 dilin temel alındığını göreceksiniz. Slav dili olan Boşnakça başta yer alıyor. Devamında ise İngilizce gelmektedir. Aynı zamanda Türkçe eğitim sisteminden de faydalanabilirsiniz. Öyle ki bu dile yer vermesinden dolayı ülkemizden pek çok öğrenciye yer veriliyor. Bosna Hersek’te Türkçe eğitim diline yer veren okul ise Uluslarası Travnik Üniversitesi olmaktadır. Üniversitenin inşaat, makine ya da mimarlık bölümleri Türkçe olarak desteklenmektedir. Türkiye’den adı bilinen hocaların gelerek eğitim verdikleri de bilinmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı üzerinden bu okula yönelik kayıt işlemlerine başvurabilirsiniz. Nitekim en çok talebinde bu okula yönelik olduğu biliniyor. Üstelik YÖK tanırlığına sahip okullardan da birisi olmaktadır.

Bosna Hersek Üniversiteleri eğitim dili için danışmanlık hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz. Saraybosna ya da Tuzla gibi üniversitelerin de başta Boşnakça ağırlık eğitim diline yer verdikleri bilinmektedir. İngilizce adına da buradan eğitim seçenekleri yerini almıştır. İsteyen öğrencilerin dili geliştirmek adına bu üniversitelere de kayıt oldukları bilinmektedir. Burada tercih tamamen öğrencilere bırakılmıştır. Zengin dil kategorilerinden dolayı hem yabancı hem de Türk pek çok öğrenciye de kapılarını aralamaktadır. Aynı zamanda Bosna Hersek üniversiteleri için köklü danışmanlık hizmetlerinden faydalanmanız esas alınıyor. Bu avantaja da sahip olduğu için kayıt olan öğrenci sayısı günden güne artmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sayesinde oturum iznine kadar pek çok durumun çözüme kavuşması söz konusudur.

Bosna Hersek’te Türkçe Destekli Eğitim

Eğitim dilinin Türkçe olduğu Uluslarası Travnik Üniversitesi, lisans tamamlamak isteyenlerin de ilk adresidir. MYO mezunu olanların buradan lisans diplomaları almaları esas alınmaktadır. yıllık olarak 2000 Euro ile 2500 Euro şeklinde fiyat aralıkları mevcuttur. MYO diplomaları, ikametgah ve pasaport üzerinden kayıtlara yer verilmektedir. Vize sorununun ise Bosna Hersek adına ele alınmadığını göreceksiniz. Bu avantajından dolayı da her yıl yüzlerce Türk öğrencisini bünyesine katmaktadır. İnşaat sektörü ya da Mimarlık konusunda ilerlemek isteyen kişilerin buradan YÖK denkliğine sahip diplomaları elde etmeleri mümkün olacaktır. Bosna Hersek Üniversiteleri eğitim dili de Türk öğrencileri etkilemektedir.

Bosna Eğitim Haritası