Bosna Hersek Üniversitesi Şartları

Bosna Hersek Üniversitesi Şartları

Bosna Hersek Üniversitesi Şartları, Bosna Hersek’te okumak isterseniz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bizden yardım alabilirsiniz. Profesyonel uzmanlarımız ile öğrenci adaylarımızı yönlendiriyoruz. Eğer sınav stresi yaşamadan istediğiniz bölümlerde okumak istiyorsanız, bize başvurularınızı yapabilirsiniz. Genel olarak başvuru zamanları eylül ayına gelir. Bu nedenle kontenjan durumlarını göz önünde bulundurmak kaydı ile bize başvurularınızı yapmanız gerekir. Bosna Hersek Üniversitesi şartlarında sınav ile giriş yoktur. Bu nedenle lise diplomanız ile başvurularınızı yapabilir ve mavi diploma sahibi olabilirsiniz. Yök tarafından tanınan üniversitelere kaydınızı yaptırabilirsiniz. Bunun için puan şartı olmadığından, genelde bu üniversiteler tercih edilir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak konuya hakimiz. YÖK yönetmeliklerini takip ediyoruz. Genelde insanların aklına denklik sorusu gelir. Tanınan üniversitelere giriş yapabilir ve mezuniyet sonrasında denklik prosedürlerini seçtiğiniz bölüme göre yerine getirebilirsiniz. Bosna Hersek Üniversitesi şartları arasında çok fazla şey olmadığı için tercihlerinizi seçtiğiniz okul ve bölümlere göre yapabilirsiniz. Okulların harçları ekonomiktir. Özellikle AB ülkeleri ile kıyaslanamayacak kadar uygundur. Böyle olunca gençler eğitim konusunda Bosna Hersek’i tercih etmektedir. Üstelik konaklama ve vize işlemleri konusunda da sizi yönlendiriyoruz. Kaliteli kampüs ve akademisyenlerin olduğu ülkede, aynı zamanda yaşam da ucuzdur. Aylık giderleriniz metropollerdeki gibi olmayacaktır. Bu nedenden dolayı refahınız daha yüksek olacaktır.

Bosna Hersek Üniversitesi Genel Koşulları

Bosna Hersek Üniversitesi şartları fazla olmasa da, seçtiğiniz bölümlerde okumak ve bu bölümlerden mezun olmak önemlidir. Bu nedenle ilgi alanınız olan bölümleri seçmeli ve mezuniyetinizi de düşünmelisiniz. Buna göre seçiminizi yapmalısınız ki daha sonraları sorun yaşamayın. Biz bu konuda öğrencilerimizi yönlendiriyoruz. Eğer yurt dışında okumak istiyorsanız, direkt bize başvurabilirsiniz. Vize, konaklama, evraklar ve okul konusunda tüm detayları sizin yerinize çözüyoruz. Herhangi bir sıkıntınız olması durumunda da sürekli sizi danışmanlarımız ile takip ediyoruz. Bosnada eğitim giderleri seçtiğiniz bölüme göre farklıdır. Ortalama senelik gideriniz 1000 euro ile 4000 euro arasında değişir. Konaklama ve sosyal hayat ise aylık 300 euro gibi bir bedel tutacaktır. Bu yüzden ekonomik bir öğrencilik hayatı geçirebilir ve aynı zamanda kaliteli eğitim alabilirsiniz.

Bosna Eğitim Haritası