Mostar Üniversitesi 2

Yurt Dışı Bosna Hersek

Bilindiği gibi Bosna Hersek üniversiteleri her zaman için Türk öğrencilerin en çok tercih ettikleri seçenekler arasında yer almaktadır.

Bosna Hersek Üniversiteleri

Ülkemizde üniversite konusunda prosedürler biraz sıkıntılı olduğu için, yurt dışında eğitim almak isteyebilirsiniz. Amerika ve Avrupa ülkelerinde okul ücretleri oldukça yüksektir. Bu nedenle alternatif ülkeleri tercih edebilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Bosna Hersek olanağını size sunmaktayız. Ne zaman isterseniz, lise diplomanızı kullanarak başvurularınızı yapabilirsiniz. elbette bazı prosedürlerin yerine getirilmesi gerekir. Bosna Hersek üniversiteleri için bir sınava girmeniz şart değildir. Bu durumda lise diplomanız ve bazı ek evraklar yeterli olacaktır. eğitim masrafları da gayet uygundur. Böyle durumlarda sadece eğitim masrafları değil, genel yaşam masrafları da önemlidir. Bu nedenle biz Bosna Hersek’in eğitim konusunda gayet ekonomik olduğunu söyleyebiliriz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bu eğitimler için size destek oluyoruz. Bize başvurduğunuz anda, eğitiminiz konusunda her detay ile alakalı rehberliğinizi yapıyoruz. Bosna Hersek üniversiteleri ücretleri bir hayli uygundur. Senelik ortalama 1000 euro ile 4000 euro arasından masrafınız olabilir. Bu fark bölüm ve üniversite seçiminden kaynaklanır. İstediğiniz bölüm konusunda karar verdikten sonra genelde eylül aylarında başvur işlemlerinizi yapabilirsiniz. Mavi diploma verilen bu üniversitelerde, denklik konusunda her bölümün ayrı prosedürleri olacaktır. Bu nedenle planlarınıza göre prosedürleri de takip etmeniz gerekir. Biz size bu konuda da destek sağlıyoruz. İngilizce, Boşnakça ve Türkçe dil seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Bir sene hazırlık okuyabilirsiniz. Türkçe hizmet sunan üniversitelerin bölümleri de sınırlı olacağı için bu konuya dikkat etmeniz gerekir.

Bosna Hersek Üniversiteleri Eğitim

Bosna Hersek üniversitelerinde farklı bölümler vardır. Sağlık ile alakalı bölümlerin yanı sıra, çevre, hukuk ve mühendislik fakültelerini de görebilirsiniz. İletişim ve güzel sanatlar da seçenekler arasında yer alır. Bu seçenekler sayesinde istediğiniz bölümlerde uygun fiyata okuma şansına sahip olabilirsiniz. Konaklama ve diğer ayrıntılar ile alakalı yine ekibimiz size yardımcı olacaktır. ortalama ayda 300 euro’ya hem konaklama hem de sosyal giderlerinizi çözebilirsiniz. Bu da özellikle metropollere göre oldukça uygun bir fiyattır. Eğitim danışmanlarımız konusunda uzmandır. Danışmanlık hizmeti almaya başladığınız andan, öğrencilik hayatınız bitene kadar danışmanlarımız size yol gösterici olacaktır.

Bosna Hersek Eğitim Potansiyeli

Eğitim bir milletin kalkınması için şarttır. Ne yazık ki birçok savaş ve insani kriz eğitim sistemlerine büyük zararlar vermektedir. 1990’larda Bosna ve Hersek’te olduğu gibi, bir bölgede çatışma meydana geldiğinde okul sistemleri özellikle sert darbe alır. Bosna ve Hersek’in eğitim sistemine ilişkin aşağıdaki genel bakış, bu bölgenin savaştan önce ve sonra karşılaştığı zorlukları anlamanıza yardımcı olabilir.

Savaştan önce hem Sırbistan hem de Bosna’nın iyi eğitim sistemleri vardı. Her bölge, ilköğretime güçlü bir vurgu yaptı ve eğitim tesislerini iyileştirmek için projeler uyguladı. Okullar, savaştan önce hem gıda hem de eğitim materyalleri için yeterli malzemeye sahipti. Ancak bu, çatışma başlamadan önceydi. Yıllarca süren savaştan sonra, her iki bölgenin de eğitim tesisleri bakımsız kaldı. Büyük bir eğitimci kaybı, bazı okullarda sınıf öğretimini zorlaştırdı veya imkansız hale getirdi. Yıllarca süren savaştan sonra nüfusu eğitmek tüm ülkeler için zor bir işti, ama özellikle savaş nedeniyle birçok eğitimcinin yerinden edildiği Bosna Hersek için. Bosna Hersek. Birçok okul, muhalif güçler tarafından ele geçirildikten sonra eğitmenleri tarafından bombalandı ve terk edildi. Eğitimciler savaş tarafından öldürülürse veya yerlerinden edilirse, uluslararası yardım bile zarar gören okullara yardımcı olamaz. Birkaç yıl süren savaşın ardından Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da 107 ilkokuldan sadece 23’ü açık kaldı. Neyse ki barış, 1996’da savaşın sona ermesinden bu yana her iki bölgedeki okullarda birçok onarım çalışmasına izin verdi. UNESCO gibi uluslararası kuruluşların yardımları sayesinde çoğu okul artık yeterli malzemeye ve içme suyuna sahip. Eğitimciler, tesislerine veya personel üyelerine savaştan ilk elden zarar vermeden dersleri daha kolay yürütürler.

Eğitim, bir ulusun gelişimi için çok önemlidir – öğretmenlerin derslere katılamadığı çatışma zamanlarında daha da önemlidir. Neyse ki, hem Sırbistan hem de Bosna, yıllarca süren çatışmaların eğitimciler arasında birçok zayiata yol açmasının ardından hasar gören okullarını onarmak için özenle çalıştı. Her iki ülke de barışın daha iyi yeniden yapılanma çalışmalarına olanak sağlamasından bu yana eğitim sektörlerini iyileştirme yönünde büyük adımlar attı.

#bosnaherseküniversiteleri

Bosna Eğitim Haritası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!