Mostar Üniversitesi 2

Bosna Hersek Üniversiteleri

Ülkemizde üniversite konusunda prosedürler biraz sıkıntılı olduğu için, yurt dışında eğitim almak isteyebilirsiniz. Amerika ve Avrupa ülkelerinde okul ücretleri oldukça yüksektir. Bu nedenle alternatif ülkeleri tercih edebilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Bosna Hersek olanağını size sunmaktayız. Ne zaman isterseniz, lise diplomanızı kullanarak başvurularınızı yapabilirsiniz. elbette bazı prosedürlerin yerine getirilmesi gerekir. Bosna Hersek üniversiteleri için bir sınava girmeniz şart değildir. Bu durumda lise diplomanız ve bazı ek evraklar yeterli olacaktır. eğitim masrafları da gayet uygundur. Böyle durumlarda sadece eğitim masrafları değil, genel yaşam masrafları da önemlidir. Bu nedenle biz Bosna Hersek’in eğitim konusunda gayet ekonomik olduğunu söyleyebiliriz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bu eğitimler için size destek oluyoruz. Bize başvurduğunuz anda, eğitiminiz konusunda her detay ile alakalı rehberliğinizi yapıyoruz. Bosna Hersek üniversiteleri ücretleri bir hayli uygundur. Senelik ortalama 1000 euro ile 4000 euro arasından masrafınız olabilir. Bu fark bölüm ve üniversite seçiminden kaynaklanır. İstediğiniz bölüm konusunda karar verdikten sonra genelde eylül aylarında başvur işlemlerinizi yapabilirsiniz. Mavi diploma verilen bu üniversitelerde, denklik konusunda her bölümün ayrı prosedürleri olacaktır. Bu nedenle planlarınıza göre prosedürleri de takip etmeniz gerekir. Biz size bu konuda da destek sağlıyoruz. İngilizce, Boşnakça ve Türkçe dil seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Bir sene hazırlık okuyabilirsiniz. Türkçe hizmet sunan üniversitelerin bölümleri de sınırlı olacağı için bu konuya dikkat etmeniz gerekir.

Bosna Hersek Üniversiteleri Eğitim

Bosna Hersek üniversitelerinde farklı bölümler vardır. Sağlık ile alakalı bölümlerin yanı sıra, çevre, hukuk ve mühendislik fakültelerini de görebilirsiniz. İletişim ve güzel sanatlar da seçenekler arasında yer alır. Bu seçenekler sayesinde istediğiniz bölümlerde uygun fiyata okuma şansına sahip olabilirsiniz. Konaklama ve diğer ayrıntılar ile alakalı yine ekibimiz size yardımcı olacaktır. ortalama ayda 300 euro’ya hem konaklama hem de sosyal giderlerinizi çözebilirsiniz. Bu da özellikle metropollere göre oldukça uygun bir fiyattır. Eğitim danışmanlarımız konusunda uzmandır. Danışmanlık hizmeti almaya başladığınız andan, öğrencilik hayatınız bitene kadar danışmanlarımız size yol gösterici olacaktır.

Bosna Eğitim Haritası