Bosna Hersek Eğitim Merkezi

Bosna Hersek Eğitim Merkezi

Bosna Hersek Eğitim Merkezi, Ömür boyu devam ettireceğiniz ve hayatınızı kazanacağınız meslek hayatınızda alacak olduğunuz eğitimi en kaliteli bir ...

Bosna Hersek Eğitim Merkezi

Bosna Hersek Eğitim Merkezi, Ömür boyu devam ettireceğiniz ve hayatınızı kazanacağınız meslek hayatınızda alacak olduğunuz eğitimi en kaliteli bir şekilde tamamlamalı; gideceğiniz üniversiteyi en doğru şekilde seçmelisiniz. Üniversite tercihleri konusunda herhangi bir bilginiz yoksa Avrupa’da yer alan üniversitelerde alacak olduğunuz eğitim için sizlere eğitim danışmanlığı hizmeti veren Euro Star eğitim danışma biriminden yararlanabilirsiniz. Böylelikle yurtdışında alacak olduğunuz eğitim için en kaliteli üniversite tercihini gerçekleştirebilme mutluluğunu yaşayabileceksiniz. En doğru üniversite kararı için Avrupa kalitesinde rehberlik yardımını esirgemeyen Euro Star eğitim merkezinden yararlanmanız durumunda üniversiteye kayıt işleminiz daha çabuk ve kolay bir şekilde gerçekleşebilecektir. Üniversite eğitiminin önemini size anlatan Bosna eğitim merkezi sizlerin en iyi Bosna Üniversitelerinizde okumanız için gerekli olan her şeyi yapabilmenize yardımcı olmaktadır.

Eğitim Kolaylığı

Bosna size eğitim alma konusunda yardımcı olacak en ideal ülkeler arasında yer almakta olup; Travnik, Mostar, Saraybosna, Zenica ve Tuzla Üniversiteleri arasından tercihinizi gerçekleştirebileceğiniz farklı üniversiteleri en kaliteli eğitim standartlarında eğitim alabilmeniz için sizlere yardımcı olmaktadır. Euro Star yurt dışı eğitim danışma merkezi sizlerin sadece üniversiteyi tanımanızı sağlamakla kalmayıp üniversiteye gidişinizden mezun olacağınız ana kadar sizlerden yardımlarını esirgememektedir. Eğitim danışma birimlerinin yardımı ile Bosna gibi bir öğrenci şehrinden yararlanarak Avrupa standartlarında eğitim ile Avrupa denkliği bulunan bir diploma almak istemez misiniz? O halde bir an önce bulunduğunuz yerdeki Bosna eğitim merkezlerine bir an önce başvuruda bulunabilirsiniz.

Bosna Hersek Eğitim Sistemi

Bosna-Hersek, karmaşık bir tarihe sahip bir Doğu Avrupa ülkesidir. Bosnalı Müslümanlar ve Bosnalı Hırvatlar olmak üzere iki ana etnik grubun yanı sıra önemli bir Bosnalı Sırp nüfusa sahip iki ilden oluşur. Bosna Hersek 1912’de Yugoslavya’nın bir parçası oldu ve II. Dünya Savaşı’nda Nazi Almanya’sına karşı savaştı. Savaştan sonra Komünist Yugoslavya, eski Yugoslavya cumhuriyetinde çoğu soruna yol açan şey Komünist Yugoslavya’nın dağılması olana kadar ülkeyi yönetti.

Bosna Savaşı’nın Nisan 1992’de başlamasından sonra, eğitim tesisleri bombardıman ve yağmalardan zarar gördü. Birçok okul kapılarını sonsuza dek kapatmak zorunda kaldı. Bununla birlikte, birçok okul açık kaldı ve halk kütüphanelerinde veya diğer yerlerde sınıflar düzenledi. Bazı öğretmenler tek bir yerde birden fazla ders verirken, diğer öğretmenler tüm notlarını birbiri ardına ara vermeden öğretti. Öğretmenler, koşulların idealden daha az olmasına rağmen öğrenmenin devam edebilmesi için öğrencilerini okul politikaları ve konuları hakkında bilgilendirmek için çok çalıştı.

Günümüzde Bosna-Hersek’in eğitim sistemi finansman yetersizliğinden dolayı hala tam olarak işlevsel değil. Savaş sırasında meydana gelen hasarlar nedeniyle birçok okul hala faaliyette değil. Savaş ülkenin arkasında olmasına rağmen, Bosna hala öğrencilerini yeterince eğitmek için yeterli paraya sahip değil. Şu anda, tüm ilkokulların yaklaşık %70’i ve tüm ortaokulların %60’ı her gün aktiftir. Ancak bu yine de öğrencide optimal sonuçlara ulaşmakta yetersiz kalıyor.

Savaştan bu yana Bosna hükümeti, Bosnalı Hırvatlar ve Bosnalı Sırplar gibi farklı etnik gruplarda ders kitapları oluşturmak gibi çeşitli girişimler yoluyla eğitimi iyileştirmeye çalıştı. Ancak, bu girişimler etnik bölünmeler nedeniyle zorluklarla karşılaşmaktadır; birçok vatandaş, farklı etnik gruplardan bireylerle konuşmayı veya onlardan bir şeyler öğrenmeyi reddediyor. Ayrıca ülkenin coğrafyası öğrencilerin ve öğretmenlerin ülkenin her yerine aynı kolaylıkla ulaşmasını zorlaştırmaktadır. Örneğin, ülkenin bazı bölgelerinin diğerlerine göre daha iyi yollara sahip olması, eğitim malzemeleri taşıyan araçların ülke genelinde seyahat etmesini kolaylaştırıyor.

Sorunlu yakın geçmişine rağmen, Bosna-Hersek, çatışma sonrasında yapılan devam eden girişimler ve onarımlar yoluyla vatandaşlarının kaliteli eğitime erişimini sağlamaya kendini adamıştır. Savaş, ülkenin eğitim sistemine damgasını vurdu, ancak yeni çabalar, ilk etapta meydana gelen hasarın çoğunun onarılmasına yardımcı oldu.

Bosna Eğitim Haritası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!