Bosna-Hersek’te Lisans Tamamlama

Hersek’te Lisans

Bosna-Hersek’te Lisans Tamamlama, Bir üniversitede okumanın zorluğu en azından çevrenizde bulunan birinden duymuş olmalısınız. Birde terciğiniz 2 yıllık ...

Lisans

Bosna-Hersek’te Lisans Tamamlama… Bir üniversitede okumanın zorluğu en azından çevrenizde bulunan birinden duymuş olmalısınız. Birde terciğiniz 2 yıllık bir bölümse tüm hayalleriniz başınıza yıkılır. Çevrenizin ve toplumun 2 yıllık mezunları üniversite eğitimi almış olarak görmediğini fark edersiniz. Bu saatten sonra yapacağınız şeyse hemen hemen bellidir.

Almanya’da 3 yıl, Avusturya’da 3 yıl, Makedonya’da 2 yıl, Bosna-Hersek’de 2 yıl, Bulgaristan’da 2 veya 3 yıl, Ukrayna’da 2 veya 3 yıl, Rusya’da 2, İngiltere’de 1,5 yıl gibi çok çeşitli eğitim seçeneklerinden size en uygun olanı seçebilir; eğitiminizi, yeteneklerinizi, niteliklerinizi ve yabancı dilinizi en verimli şekilde arttırabilirsiniz.

Ön kayıt işleminizi hemen tamamlayın ve ülkelere göre 6 aylık ve 1 yıllık hazırlık eğitimine hemen başlayın. Daha sonra ise ortak derslerinizi saydırarak 3. Ve 4. Sınıfları okuyabilir Avrupa’da okumanın vermiş olduğu güven ile diplomanıza sahip olabilirsiniz.

Çift anadal programları ile çift diploma ve üstü AB diploması alabilirsiniz!
Yurtdışında ki üniversitelerimiz ve devlet üniversiteleri YÖK tarafından onaylanır. Yurtdışında ki denkliği bulunan üniversitelerimize başvurunuzu yaparak resmi belgenizi YÖK’ten üniversitemize başlamadan alabiliyorsunuz.

Lisans Tamamlama Bilgilendirme

2 yıllık yüksek okul ve ön lisans mezunlarına yurtdışında eğitim verilmesine destek veren YÖK’ün yeni projesi hayat boyu eğitim. Bu proje kapsamında belirlenen kredi miktarına 2 yıllık mezunlara 4 yıllık fakülte diploması verilebiliyor. EuroStar ile yurtdışında eğitimin sağladığı saygınlığı arkanıza alarak iş dünyasına da birkaç adım önde başlayabilirsiniz. Üstelik yabancı diliniz gelişmiş, işgücü nitelikleri yükselmiş ve kendi alanınızda uzman bir şekilde.

Kısıtlı yurtdışında eğitim kontenjanlarında şansınızı arttırmak için hemen başvurun. Ayrıntılı bilgi için EuroStar Merkez Ofisinden randevunuzu geç kalmadan alın! Unutmayın, EuroStar’a başvurularınızı yıl boyunca yapabilirsiniz.

Bosna Hersek Üniversiteleri Hakkında

Eski Yugoslavya’da Bosna-Hersek (BH) iki ayrı ülkeden oluşuyordu. İki ülke Bosna-Hersek’ti. Bir iç çatışmadan sonra, her iki ülke de Bosna-Hersek ülkesi olarak birleşti. Sonunda ülkenin adı basitçe ‘Herzegovina’ olarak değiştirildi. Bir zamanlar kendi üniversite sistemine sahipti, ancak 1990’lardaki savaş çoğunu yok etti. Pratik becerileri öğretmeye odaklanmanın yanı sıra, eski Yugoslavya’daki birçok üniversite, edebiyat veya felsefe derecesine sahip vatandaşlar için kurslar sundu. Bazı durumlarda, bu dersler tüm öğrenciler için zorunluydu. Bir karşılaştırma sağlamak için, Avrupa ve Asya’nın diğer bölgelerindeki üniversiteler, ağırlıklı olarak teorik eğitime odaklanıyor gibi görünüyor. Ancak bu, diğer kurumlardan daha aşağı oldukları anlamına gelmez – sadece farklı bir öğrenci grubuna hitap ederler.

Her iki üniversitenin adı da orijinal olarak kurucularının adını almıştır. Bosna-Hersek Üniversitesi, başlangıçta ‘Bosna-Hersek halkı’ veya Hrvata i Hercegovina’ya atıfta bulundu. Saraybosna Üniversitesi’nin adı başlangıçta ‘Bosna Hersek’in başkenti’ olarak anılırdı. Her üniversitede kendi alanlarıyla doğrudan ilgili konuların öğretiminin yanı sıra öğretim görevlileri için bir kolej bulunmaktadır. Bu kolejler özellikle karmaşık konuları öğretmek için daha fazla zamana ihtiyaç duyan eğitmenler için faydalıdır. Her üniversitedeki birçok öğretim üyesi, üniversitelerinden öğretim ödülleri veya fahri derecelere sahiptir. Bunun nedeni, kolejlerinin iyi yetişmiş eğitmenlerle iyi bir kadroya sahip olmasıdır.

Bosna Hersek, tüm üniversite öğrencilerini finansal olarak destekleyen bir ülkedir. Her öğrenci, 18 yaşına girer girmez hükümetlerinden yıllık burs alır. Bu, her vatandaşın derslere devam ederken yemek, kitap ve diğer ihtiyaçlar için ödeme yapmak için yeterli paraya sahip olmasını sağlar. Ayrıca her üniversitenin halka açık ücretsiz kütüphanesi ve öğrencilerin ücretsiz kullanabileceği bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır. Herhangi bir ek finansman, özel bağışlardan ve üniversitenin maskotunu veya logosunu taşıyan ürünlerin satışından gelir. Sonuç olarak, her vatandaş dünyadaki diğer öğrencilere kıyasla kendisine ne kadar davranıldığını bilir.

Üniversiteler, eski Yugoslavya ülkelerinde yeteneklerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar. Her biri, gelecekte vatandaşlara yardımcı olacak pratik beceriler geliştirmeye odaklanır. Ayrıca, tüm üniversite öğrencileri hükümetlerinden ücretsiz eğitim alır ve bu da tüm vatandaşlar için umut verici bir gelecek sağlar. Her üniversitedeki öğrencilere, tam zamanlı çalışan diğerlerine göre çok daha iyi davranılır.

Bosna Eğitim Haritası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!