Bosnada Okumak

Bosnada Okumak

Bosnada Okumak, Kendinizi evinizde hissedebileceğiniz bir ülkede okumak ister misiniz? O halde Bosnada okumak avantajından yararlanarak tarihi, kültürü ...

Bosnada Okumak

Kendinizi evinizde hissedebileceğiniz bir ülkede okumak ister misiniz? O halde Bosnada okumak avantajından yararlanarak tarihi, kültürü ve ekonomik yaşamsal faktörleri ile sizleri derinden etkileyecek olan bir üniversite hayatına hayır demezsiniz. Mezun olduğunuz zaman en kolay şekilde iş sahibi olabileceğiniz; eğitim sistemi olarak da Bologno ilkelerine bağımlılığı ile sizlerin eğitiminizi en kaliteli ortamlarda gerçekleştirebilmenize imkan tanıyan Bosna Üniversiteleri kendinizi geliştirme yolunda en iyi olabilmeniz için gerekli ortamı sizlere sağlamaktadır. Avrupa birliği kriterlerine en uygun eğitimi alabileceğiniz Bosna Üniversitelerinde diplomanızı aldıktan sonra mesleğinizi en üst noktalarda gerçekleştirebileceğiniz konusundan emin olabilirsiniz. Bu hayallerinize kolay bir şekilde ulaşmak için senelerdir öğrencileri Bosna’ya giderken yönlendiren bir firma olan Euro Star’a başvuruda bulunmanız olacaktır.

Bosna Hersek’te Eğitim Görme Şansı

Profesyonel danışmanlık hizmeti veren firmalardan yararlanarak kendinizi Bosna’nın en iyi üniversitelerinde görmek istiyorsanız Bosna’da yaşam koşulları ve üniversitelerle ilgili bilgi edinebilirsiniz. Böylelikle Bosna’da üniversite eğitimini kolaylaştıran faktörler; barınma ihtiyacınızı nasıl karşılayacağınız; harç ödemesi olarak ne kadarlık bir ödemede bulunacağınız ya da hangi üniversitede hangi bölüm var bilgilerini Euro Star aracılığı ile edinebilirsiniz. Sizlerin devlet ya da özel üniversite konusunda yapmak istediğiniz araştırmalara da anında cevap verecek olan Euro Star Bosnada okuma ayrıcalığını hissedebileceğiniz her türlü eğitim avantajını sizlere sunmaktan çekinmeyecektir. Bu güzel rehberlik hizmetinden en iyi şekilde yararlanabilme fırsatı edinmek için harekete geçmeye hazır mısınız?

Bosna’da Eğitim Görün

Bosna-Hersek (BH), Avrupa’nın Balkanlar bölgesinde yer alan bir ülkedir. Aynı zamanda Hırvatistan, Karadağ, Sırbistan ve Kosova ile birlikte eski Yugoslavya’nın 21 kurucu devletinden biridir. 1990’da Bosna-Hersek Yugoslavya’dan bağımsızlığını ilan etti; ancak Yugoslavya federasyonunun bir parçası olarak kaldılar. Üç yıllık bir kuşatmanın ardından 1992’de Bosna Savaşı patlak verdi ve 1998’e kadar sürdü. Bir zamanlar Avusturya-Macaristan İmparatorluğu ve Nazi Almanyası’nın bir parçası olan Bosna’nın II. Dünya Savaşı sonrası siyasi durumu karmaşıktı. Bu, 100.000’den fazla insanı öldüren ve 2 milyon kişiyi yerinden eden bir iç savaşla sonuçlanan daha fazla huzursuzluğa yol açtı.

Bosna’daki her bölgenin kendi akademik dili vardır – Boşnakça, Hırvatça, Sırpça veya Türkçe. Her bölgenin kendi üniversitesi de vardır. Bosna’daki birçok kasaba ve köyde, başka bir ülkedeki harici bir üniversite aracılığıyla yüksek öğrenim sunulmaktadır. Bosna’daki iki popüler üniversite Saraybosna ve Zenica’dadır. Bu büyük şehirlerin dışında yaşayan çoğu öğrenci, günlük olarak işe gidip gelmek yerine, bölgesel üniversitede eğitimlerine devam etmektedir. Öğrenciler yoğun talep nedeniyle üniversitede istedikleri dersleri almakta zorlansalar da zengin tarihi ve kültürü nedeniyle Bosna’da yurtdışında eğitim görmekten keyif alıyorlar.

Bosna’da öğrenciler için birçok yurt dışı eğitim fırsatı bulunuyor. Saraybosna ve Zenica’daki başlıca üniversitelerine ek olarak, ülke çapında birçok başka kolej vardır. Çoğu, dünyanın dört bir yanından öğrencilerin Bosna’da yurtdışında eğitim gördüğü uluslararası kolejlerdir. Bu, diğer ülkelerden gelen öğrencilerin kendi ülkeleri hakkında bilgi edinirken başka bir kültürü deneyimlemeleri için harika bir yoldur. Aynı zamanda, benzer kültürlere sahip ülkelerin ortak eğitim deneyimleri yoluyla birbirleriyle bağlantı kurmaları için harika bir yoldur.

Almanya ve Bosna arasındaki tarihi bağlar, Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra oraya yerleşen çok sayıda Alman sömürgeci nedeniyle var olduğundan, bir dizi Alman üniversitelerinin bu alanlarda temel programları vardır. Her yıl Avrupa’nın her yerinden çok sayıda yurtdışında eğitim katılımcısı ağırlıyorlar. Almanya’da eğitim almak isteyen öğrenciler, hem Alman üniversitelerinde hem de Goethe Enstitüsü veya Witten Herdecke Üniversitesi gibi ünlü Alman kültür kurumlarında dersleri içeren programlar aramalıdır. Bu tür programlar, katılımcıların yalnızca eğitimlerini tamamlamalarına değil, aynı zamanda kurslarını tamamlarken Almanya’yı da deneyimlemelerine olanak tanır.

Yurtdışında okumak, yeni kültürleri deneyimlemek ve evden ayrılmadan yeni diller öğrenmek isteyen öğrencilere heyecan verici fırsatlar sağlayabilir. Bosna’nın zengin tarihi ve kültürü ile ülke geneline yayılmış çeşitli üniversiteleri nedeniyle birçok kişi yurtdışında eğitim görmeyi tercih ediyor. Bosna’da yurtdışında eğitim almak isteyenler, daha fazla bilgi için kendi üniversiteleriyle iletişime geçmeli veya CEE Bankwatch veya NANA (Ulusal Kolejler ve İşverenler Birliği) gibi kuruluşlar tarafından desteklenen burs programları aracılığıyla doğrudan başvurmalıdır.

Bosna Eğitim Haritası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!