Uluslararası Travnik Üniversitesi Puanları

Uluslararası Travnik Üniversitesi Puanları

Uluslararası Travnik Üniversitesi Puanları, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, Tek Kayıt Temsilcisi olduğumuz Osmanlı'nın incisi tarihi şehir ...

Uluslararası Travnik Üniversitesi Puanları

Uluslararası Travnik Üniversitesi Puanları, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, Tek Kayıt Temsilcisi olduğumuz Osmanlı’nın incisi tarihi şehir Travnik’te Bosna Hersek Uluslararası Travnik Üniversitesi ile yaptığımız anlaşmayla Türkiye’de lise eğitimini tamamlamış kişilere Türkçe Destekli Lisans yapma fırsatı sunuyoruz.

Üniversite eğitimi için alacak olduğunuz puanı bazı üniversiteler için önem teşkil ederken; bazı üniversiteler için hiçbir önemi bulunmamaktadır. Uluslararası Travnik Üniversitesinde puan şartı yoktur. Üniversite eğitim- öğretim hayatınızda sizleri için adeta dönüm noktası olan meslek hayatınıza atılmanıza yardımcı olacak eğitimi alabilmeniz için gerekli tüm donanımlı ekipmanlar ve öğretim elemanları belirlemesini yaparak sizlerin kendinizi en profesyonel şekilde yetiştirmeniz için gerekli ortam zenginliğini sizlere sunmaktadır.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Okuma Koşulları

 

Uluslararası Travnik Üniversitesi Bölümleri arasında şimdiye kadar en popüler kabul edilebilecek bölümler yer aldığı için Bosna’da Türkçe Destekli üniversite eğitimi almak isteyen gençlerin hiçbiri bu üniversite tercihinde bulunmadan geçmeyeceklerdir. Sizler için önerilen en kaliteli ortam zenginliklerini sizlere sunacak olan Uluslararası Travnik Üniversitesi hukuk, mimarlık, mühendislik gibi en popüler bölümleri bünyesinde barındırmaktadır. Genel itibari ile bu bölümleri okumak puan alma zorunluluğunu ortadan kaldırarak sizlerin okuyacağınız bölüm tercihlerinizde bu bölümleri başarısızlık kaygısından dolayı seçememe özgürlüğünüzü bir rafa kaldıran Uluslararası Travnik Üniversitesi tercihinizi en kısa zamanda gerçekleştirmeye ne dersiniz? Bunu gerçekleştirmiş olan üniversitemizden mezun olanlarla irtibat kurarak üniversitemizin kaliteli eğitim olanaklarına sahip olup olmadığı bilgisine kısa zamanda ulaşabilirsiniz.

Bosna Hersek Üniversitesi Hakkında

Bosna’daki savaş sırasında Saraybosna, Mostar ve Travnik’teki üniversitelerde birkaç Bosnalı vatandaş grubu arasında şiddetli askeri çatışmalar yaşandı. Savaştan sonra üniversiteler Bosna-Hersek’in genç vatandaşları için ana eğitim kaynağı olmaya devam etti. Bilim, teknoloji, siyaset ve hukuk dersleri vermenin yanı sıra, bu kolejler Bosna-Hersek’in gelecekteki vatandaşları için sosyalleşme, rehberlik ve eğitim sağladı. Bu kolejler savaşın harap ettiği bir ülke için bir umut kaynağı olmuştur.

Bosna’daki üniversitelerin her birinin ayrı bir tarihi ve karakteri vardır. Saraybosna Bilim ve Mühendislik Okulu (SSE), savaştan sonra 2004 yılında UNESCO’nun desteğiyle kuruldu. Şimdi Bosna-Hersek’in her yerinden 10.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Fakülteler, savaş sırasında evlerini kaybettikten sonra bu kuruma destek olmak için birleştiler. Bu, her yıl 6.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapan modern tesislere sahip iyi tasarlanmış bir binaya yol açmıştır.

Mostar veya Travnik’teki üniversite benzerleri kadar ünlü olmasa da, bu üç kurum çalışmalarıyla ulusal kültüre önemli ölçüde katkıda bulunmuştur. Bosnalı öğrencilerle Mostar Üniversitesi (UniM) 1948’de kuruldu ve şu anda yılda 25.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Hepsi kampüste bulunan güzel bahçeleri, kütüphanesi ve kafeteryasıyla ünlüdür. Her yıl Bosna’nın dört bir yanından öğrenciler diplomalarını almak için bu üniversiteye geliyorlar ve bunların çoğu başka türlü üniversiteye gidemeyecekti. Benzer şekilde, Travnik Üniversitesi (UT) 1972’de kuruldu ve şu anda yılda 10.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Yurtdışında eğitim fırsatlarıyla ilgilenen birçok uluslararası öğrenciyi kendine çeken İngilizce dil programı ile tanınır.

Bu üniversiteler, Bosnalı vatandaşlara eğitim vermenin yanı sıra araştırma çalışmalarıyla milli kültüre de önemli katkılar sağlamıştır. Her üniversitedeki araştırmacılar, Bosna ve ötesindeki çalışma alanına önemli çalışmalara katkıda bulundular. Örneğin, Cvijeta Abazoviç Bosna Savaşı sırasında öldürülmeden önce 32 yıl UT’de profesör olarak çalıştı. Polimer bilimi alanının kurucularından biri olarak kabul edilir ve karbon nanotüpler üzerindeki çalışmaları nedeniyle 2002 yılında Nobel Kimya Ödülü’nü almıştır. UT’de çalışırken ürettiği eserler fizik alanında devrim yaratarak dünya çapındaki bilim adamlarının nanoteknoloji kullanarak kimya, mekanik ve diğer alanları incelemek için yeni yöntemler öğrenmelerine olanak sağladı.

Saraybosna Üniversitesi, dünya çapındaki bilim adamlarının bilgi merkezi olmaya devam ediyor. Bosnalı öğrenciler, ülkenin en seçkin bilim adamlarından bazılarına ev sahipliği yaptığı için eğitim görmek istiyor. Gençlere yeni fikirler öğretmekten yeni karakterler yaratmaya kadar bu üniversiteler her geçen gün Bosna kültürüne etki ediyor.

Bosna Eğitim Haritası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!